Tydzień z Java


No i skończyl się tydzień pełen wydarzeń związanych z językiem Java. Zaczęło się już w czwartek wieczorem, gdzie na spotkaniu PJUG mieliśmy okazję gościć Jonasa Bonera. Było to pierwsze spotkanie raktywowanej grupy. Spotkanie było tak bardzo ciekawe, że przeciągnęło się i zamiast 1.5 godz. trwało 2.5 godziny. A wszystko to głównie przez całą masę pytań, które zadawaliśmy Jonasowi. Mam nadzieję, że kolejne spotkania będę równie udane. PJUG zaprasza do rejestracji na swojej grupie mailowej. Warto wspomnieć, że wśród obecnych na spotkaniu zostały rozlosowane 2 licencję na oprogramowanie Intellij IDEA warte 249$ każda, oraz 5 książek o tematyce Javowej.

Dzięki ankietom udało nam się od Was dowiedzieć, że nasze spotkania powinny się odbywać w dni powszednie wieczorem (ok. 19:00) w okolicach AGH/WSZiB. Bardzo cieszy fakt, że już 5 kolejnych osób zapowiedziało chęć prezentacji swojego tematu, a 6 kolejnych się nad tym zastanawia. Według Was spotkanie powinny się odbywać conajmniej 1 na miesiąc ( a było sporo głosów, że co 2 tygodnie).
Ogólna ocena spotkania była bardzo wysoka. Zdecydowana większośc z Was oceniła spotkanie na 5 (w skali 5 punktowej).
Oczywiście nie brakło słów krytyki, zwłaszcza dotyczącej przedłużonego o godzinę spotkania (ale kto przypuszczał, że będzie tyle pytań?).

Następny dzień był równie ciekawy. W Krakowie miała miejsce konferencja poświęcona Javie. Wiele by o niej mówić, ale to możecie przeczytać właściwie wszędzie. Ja oprócz ciekawych wykładów Jonasa i Billa Burke, miałem okazję pierwszy raz usłyszeć i poznać Jacka Laskowskiego.

0 comments: